Altın İğne Radyo Frekans

Cilt gençleştirmede ve farklı dermatolojik iyileştirmelerde yeni bir yöntemdir. Altın İğne Radyofrekans uygulaması; kişinin cilt kalınlığı, problemin türü, cilt gevşemesinin seviyesi gibi özelliklere göre bazı sistemsel ayarlar yapıldıktan sonra uygulama başlığı cilde değdirilerek işlem başlatılır. Yüzdeki sorunları yok etmeye yönelik diğer yöntemler cildin alt tabakasına etki ederken yüzeydeki deriye de zarar verdikleri için hasar oluşturma riski taşırlar.Altın iğne radyofrekans ise cilt altı dokular üzerinden etkinliğini gösterdiği için cilt yüzeyi hasarlanmamaktadır. Önemli özellikler .Yan etki oluşmaz. .Tüm yaş gruplarına uygulanabilir. .Morarma, kanama oluşmaz. .Geri dönüşümlü yüz şekilleendirme imkanı sunar. .Kök hücre tedavisi, PRP ve mezoterapi tedavileri ile birleştirilebilir. .Düşük Radyofrekans enerjisi kullanarak saç gelişimi desdeklenebilir. .Pürüzlü cildi ve cilt üzerindeki problemleri minimalize eder. .Uygulama süresi kısadır. .İyileşme süresi kısadır (ortalama 2 saat) .Uygulama sonrası cildin ihtiyacına göre dermakozmetik ürünler kullanılabilir. Özellikle cilt kalitesi iyileştirme ve elastikiyet kaybını gidermede başarılı sonuçlar verdiği gibi, leke ve akne izleri ve cilt damarlarını yeniden düzenlemede tercih edilen bir yöntem olarak kullanılmaktadır.Gerekli durumlarda aylık periyotlar halinde 3 kez, idame tedavi ise yılda 1 olarak uygulanmaktadır eğer ihtiyaç fazla ise 6 ay aralıklar ile de işlem tekrarlanabilir. Kullanıldığı durumlar, .Cilt yenileme .Cilt sıkılaştırma .Leke tedavisi .Yüz ve boyun toparlama .Cilt sebum (yağlanma) dengeleme .Aktif akne tedavisi .Akne skarı .Stria ve doğum çatlakları .Aşırı terleme .Yüzeysel kılcal damar .Skar ve nedbe tedavisi .Yara ve ameliyat izleri

Endopeel nedir ve hangi bölgelere uygulanır?

Son yıllarda Avrupa ve Amerika’da kullanımı gittikçe artan yüz ve boyun bölgesi öncelikli olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde uygulanan sarkmaları azaltıcı bir “lifting” yöntemidir. Kas tonusunun (gerginliğinin) artmasını sağlayarak, sarkma ve kırışıklıkları azaltan Endopeel’in etken maddesi yer fıstığından elde edilen “karbolik asit”dir. Kasın gerginliğinin artması sonucu sarkmaları toparlamakta, üstündeki cildin de gerilmesini sağlayarak gevşeklik ve kırışıkların giderilmesini sağlamaktadır. İşlem öncesi lokal anestezik kremler kullanılmaktadır. Uygulanacak bölgenin genişliğine bağlı olmak üzere işlem süresi 15-30 dakika civarında sürmektedir. Endopeel’in çok geniş bir uygulama alanı vardır. Yüzde alındaki, dudak kenarı ve üstündeki kırışıklık çizgilerinin giderilmesinde kullanıldığı gibi, tüm yüzde lifting amacıyla da başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Ayrıca çene altındaki, boyundaki sarkmalar da önemli kullanım alanlarıdır. Bunların dışında dekolte liftingi, üst kol bölgesi sarkmalarının toparlanması, göbek, basen kasık bölgesi sarkmaları toparlanması ve popo kaldırma için kullanılır. Endopeel’in etkisi ne zaman başlar ne kadar sürer? Endopeel uygulaması sonucu etki 10-30 dakika gibi kısa bir sürede oluşmaya başlamaktadır. Uygulama sonrası etki 6-8 ay kadar sürmektedir. Bu süre sonunda etkilerde geriye dönüş olduğu için ardışık uygulamalar rahatlıkla yapılabilmektedir. Ardışık uygulamalar sonucu, Endopeel’in etki süresi de uzamaktadır. Endopeel’in avantajları nelerdir? Bu yöntemin güvenilir şekilde uygulamasında en önemli unsurlar T.C. Sağlık Bakanlığı ve Avrupa CE onayına sahip olmasıdır. Endopeel uygun vakalarda cerrahi müdahale olmadan sarkmalardan kurtulmayı sağlar. Cerrahi operasyonlar sırasında oluşabiledecek yara izi, nekroz, sinir hasarı gibi riskler taşımaz. Ameliyatla elde edilmiş lifting etkisinin de daha uzun süre devam etmesini sağlar. Endopeel’in kullanılmasının sakıncalı olduğu durumlar ve yan etkisi var mı? Endopeel; hamilelerde, 18 yaşın altındaki kişilerde, yer fıstığı alerjisi olanlarda, herpes enfeksiyonlarında ve kardiyomyopatisi olan kişilerde kullanılmamalıdır. Çok sık olmamak kaydı ile özellikle ilk uygulamanın yapılması sırasında, uygulama yerinde ödem ve ekimoz gelişebilir. Bu durum kısa bir süre sonra geçmektedir.

ND YAG Lazer

Kliniğimizde kullanılan Nd Yag Lazer, deride istenmeyen damarları gidermek için özel olarak geliştirilmiş bir cihazdır. böylece varis ve kılcal damarlarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Uygulama Bölgeleri; 1.Yüz, yanaklar, burun 2.Kalça ve bacaklar Bu yeni lazerle derinize zarar vermeden güzel sonuçlar alınabilmektedir. Çünkü özel olarak tasarlanmış başlığı deriyi soğutarak hem deriyi korur hem de damarı gidermek için istenilen yüksek doz verilebilir. Yan etkisi azdır. Lazerle varis tedavisinde sık karşılaşılan sorular; Lazerle varis tedavisi nedir? Lazerle varis tedavisi diğer tedavilerden farklı olarak fazla zaman harcamadan istenmeyen damarları ameliyatsız yok eden devrim niteliğinde bir yöntemdir. Lazer tedavisi hızlı, kolay ve bir öğle yemeği zamanı kadar bir vakitte kolaylıkla uygulanabilir. En güzeli de tedavi olduğunuzda derinizde herhangi bir hasar oluşmaz. Lazer tedavisinin FDA tarafından dermatolojik kullanımı onaylanmıştır. Lazer tedavisinde acı, ağrı olur mu? Lazer tedavisi yüz ve bacakta her türlü bölgeye rahatlıkla uygulanabilir. Acı hissi azdır. Bazen hassas kişiler için krem olarak local anestezik madde kullanılabilir. Tedaviden sonra makyaj yapılabilir. Erkek ve kadın herkese uygulanabilir. Deride hangi bölgeler tedavi edilebilir? Vücutta her türlü alan tedavi edilebilir. Tedavi hızlıdır. Tedaviler ne kadar sürer? Lazer tedavileri hızlı ve kolaydır. Pek çok hasta öğlen tatilinde bile tedavi olabilir. Tedaviler 15–30 dakika arasında sürer. Önemli bir yan etkisi yoktur. Tedavi sonrası günlük yaşama rahatça devam edilebilir. Tedavinin yan etkileri nelerdir? İşlemden hemen sonra geçici ödem ve kızarıklık olabilir. Çok kısa sürede geriler. Nadiren bül ya da renk değişikliği yapabilir. Bu yan etkiler de kalıcı değildir. İşlem esnasında acı hissedilmesi çok azdır. İğne kullanılmaması da en büyük avantajlarından biridir. Kaç seans tedavi gerekir ve tedavi ne zaman sonuç verir? Varisler için tedaviler varisin yaygınlığına ve derecesine göre değişmektedir. İnce damarlar için genellikle sonuçlar hemen görülür. Ancak daha büyük damarlar için etkinlik 1 ay sonra ortaya çıkar.Bu lazer deride istenmeyen damarları gidermek için özel olarak geliştirilmiş bir cihazdır. Böylece varis ve kılcal damarlarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Copyright © 2020 . All Rights Reserved. | Fotografie by Catch Themes
Scroll Up